Od Targów Pracy do pracy w Grinn. Czym zajmuje sie Hardware Designer?

Od Targów Pracy do pracy w Grinn. Czym zajmuje sie Hardware Designer?

Od Targów Pracy do pracy w Grinn. Czym zajmuje sie Hardware Designer?

 

Dzisiaj rozmawialiśmy z Piotrem Twardoszem, który pracuje w Grinn jako Hardware Designer już ponad 6 lat. 


Poznał firmę Grinn pod czas Akademickich Targów Pracy Politechniki Wrocławskiej, gdzie Grinn był wystawcą. Piotr wspomina, że wrażenie na nim zrobiło urządzenie, które znajdowało się na stoisku jako przykład. Był to technologiczny sprzęt wykorzystywany w nanotechnologicznych laboratoriach – interferometr. Po rozmowie z przedstawicielami firmy podjął decyzje, żeby aplikować właśnie tu, a kilka tygodni później już zaczął swój pierwszy dzień jako Hardware Designer. 


Oprócz ciekawych projektów zaimponował Piotrowi nastrój, panujący w firmie. Grinn mocno wyróżnia się na tle korporacji, jest to mniejsza firma z luźną atmosferą. 
„Spodobało mi się, że mają tu różnorodność projektów, miałem możliwość popracować nad projektami z różnych branż. Oprócz tego absolutną zaletą jest elastyczność organizacji pracy” – mówi Piotr. 
Na stanowisku Hardware Designer Piotr zajmuje się projektowaniem Hardware oraz PCB. Jego pierwszym projektem był PoE adapter dla bezprzewodowego urządzenia dla udostępniania ekranu z funkcją zarządzania chmurą dla firm i szkół. Finalny produkt teraz produkuje się w dużych ilościach i cieszy się popularnością. 


Z perspektywy czasu Piotr ocenia swój wybór jako dobry. Cieszy się, że trafił do Grinn i jak na razie nie zamierza zmieniać pracy. A my w Grinn cieszymy się, że trafiają do nas utalentowane osoby i zapraszamy do udziału w rekrutacji https://grinn-global.com/about-us/career/

MORE POSTS

Celebrating 10 years of smart IoT solutions

CELEBRATING 10 YEARS OF SMART IoT SOLUTIONS   Grinn is celebrating 10 year anniversary - ten years of innovation and smart IoT solutions. It is an awesome way to congratula

Best CI tools for embedded software development according to Grinn

Continuous integration is a practice of software development that based on constant code changes, testing and code integration. The advantages also include timely detection and elimination of errors, while shared access to the code provides the ability to roll back changes which led to breakdowns by any project participant. You can read more about how Grinn implements the integration process in our next articles, and, in this one, we will discuss the tools we use every day.

BrakTooth crashes devices. Are you at risk?

Cybersecurity experts at the Singapore University of Technology and Design have published a report on 16 identified vulnerabilities in Bluetooth software which pose a threat to billions of devices running on various platforms. The list is called BrakTooth - from the Norwegian word brak (crash).